Turniej Kill Team w Dębowej Tarczy okiem FGB

Turniej odbył się na zasadach Kill Team Heralds of Ruin (zasady) na 300 punktów co pozwalało złożyć naprawdę duże i fajne rozpiski.

Oto rzut okiem na bandę naszego przedstawiciela. 8 Genestealerów oraz dowodzący nimi Broodlord. Wszyscy wyposażeni możliwie najlepiej! Pierwszy pojedynek toczył się miedzy Gwardii Imperialnej, a dokładnie Vostroyanom! Którzy poza ogromem piechoty wystawili aż 3 pojazdy! Chimera i 2 Sentinele niestety nie pomogły i Imperialni musieli przyjąć porażkę! 6:3 dla Tyranidów!

Druga potyczka to niesamowicie rzadki rywal! Eldarscy Korsarze, bardzo prędka, i zwinna rozpiska która w scenariuszu polegającym na przejęciu i zabezpieczeniu flagi powinna się dobre sprawdzić.. I zrobiłaby to gdyby nie Genestealerzy, którzy gdy tylko dorwali się do eldarskich wojowników pokroili ich na plasterki! Anty-bohaterem została eldarska dowódczyni która po serii nieudanych rzutów w 1 rundzie straciła bardzo potężny przedmiot obronny! Kolejne zwycięstwo 6:2 dla Tyranidów!

W przerwie między bitwami turniej odwiedziła grupa oglądających, biorących udział w głosowaniu na najlepiej pomalowaną armię!

Zarówno najmłodsi jak i seniorzy z uwagą oglądali modele graczy, i nagroda została przyznana niemal jednogłośnie, Vostroyanie zdobyli niemal połowę wszystkich głosów!

Kolejny scenariusz również zdawał się sprzyjać bandzie infiltrujących Tyranidów, i gdy w pierwszej rundzie zdobyły one 5 punktów poczuły się nieco zbyt pewnie! Space marines, po wspaniałej akcji Assault Marines niemal wyrwali ze szponiastych łap wygraną, ale tchórzostwo Broodlorda pozwoliło Tyranidom utrzymać wynik. 5:4 dla Tyranidów!

Ostatnia bitwa, decydująca o ostatecznym wyniku. Genokrady musiały "zabezpieczyć" odwrót Space Marines Chaosu pod dowództwem Lorda Slaanesha i Noise Marines! Odwrót udał się połowicznie, Obliteratorzy, i Noise Marines zginęli w paszczach Tyranidów, jednak Lord i jeden z podwładnych uciekli ustalając wynik na 4:3 dla Tyranidów!

A oto wspaniałe nagrody! W tym dostarczony przez FGB Kill Team! Zwycięzcą został gracz Space Marines, który o 1 punkt wyprzedził naszego reprezentanta! Serdeczne gratulacje dla wszystkich, i podziękowania dla klubu Dębowa Tarcza za organizację!